Ida-Viru maakonna jalgrattateede võrgustiku planeerimine ja ühenduslõikude projekteerimine

Projekt nr RE.2.01.21-0484
28.06.2024

Ida-Viru maakonna kohalikud omavalitsused viisid ellu ühise projekti „Ida-Viru maakonna jalgrattateede võrgustiku planeerimine ja ühenduslõikude projekteerimine". Projekti rahastati maakondlike arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest.

Ida-Viru maakonna arengustrateegia keskendub oma eesmärkides ja strateegilistes arengusuundades elu- ja ettevõtluskeskkonna ja turismisektori ühisele arendamisele. Projekti eesmärgiks oli säästva piirkondliku transpordi arendamine ja kiire ning mugava inimeste liikumise tagamine maakonnaülese kergliiklusteede võrgustiku abil. Maakonna kohalikel omavalitsustel on huvi eelkõige praktiliste lahenduste vastu ning selleks, et liikuda selliste lahenduste poole, on vaja panustada aega ja raha nõudvatele eeltöödele - detailplaneeringutele ja projekteerimisele. Lõppenud projekt aitas teha suure sammu kergliiklusteede ehitamise poole, sest eeltöid on nüüd palju tehtud. 

Projekti kogumaksumuseks kujunes hangete tulemusena 315 512.48 eurot, millest toetust saadi 236 161.17 eurot. Projekti lõpuks valmis 11 projekteerimistööd 7 kohalikus omavalitsuses järgmistel teelõikudel.

  • Lüganusel: Kiviõli linnas Kauba tänav - Vabaduse pst - Vabaduse pst 25; Aidu-Liiva - Aidu Veespordikeskus kergliiklustee; Kiviõli linnas Vabaduse puiestee – Mäepealse tee kergliiklustee.
  • Narva-Jõesuus: Narva-Jõesuu linnas Metsa tänava ja Suvilate tee jalg- ja jalgrattatee.
  • Narvas: Narva linnas Sepa tn – EV100 park – Hariduse tn – uus skeitpark (Tuleviku 9) jalgratta- ja jalgteede lõik.
  • Kohtla-Järvel: Kohtla-Järve linna Sompa linnaosas kergliiklustee; Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Ehitajate tänava kergliiklustee lõigu alates Ehitajate tänav lõik 5 kuni Raudtee tänavani.
  • Sillamäel: Viru puiestee jalgrattarada.
  • Alutagusel: Ratva-Mäetaguse kergliiklustee; Ereda-Kiikla kergliiklustee.
  • Jõhvis: Jõhvi-Sompa kergliiklustee.
  • Toilas kahjuks pidi tellija otsustama lõpetada projekteerimisleping ilma tulemust saavutamata.

Projekti lõpuks loodi maakonnaülene kaardimaterjal kergliiklusteede võrgustikuga ja puuduvate ühenduslõikudega. Tulemuseks on maakonna kaart, kus on olemas ülevaatlikult kogu info, sh olemasolevad kergliiklusteed, lõppenud projekti raames projekteeritud lõigud ning tulevikus planeeritud lõigud.

Kergliiklusteede  kaardirakenduse link.

Projekti eesmärk sai täidetud ja tulemused saavutatud. Säästva piirkondliku transpordi arendamine ja kiire ning mugava inimeste liikumise tagamine maakonnaülese kergteede võrgustiku abil on nüüd juba sammukese lähemal. 

Maakonnaülese projekti koordinaator oli Lüganuse Vallavalitsus.

Projekt „Ida-Viru maakonna jalgrattateede võrgustiku planeerimine ja ühenduslõikude projekteerimine"

Ida-Viru maakonna arengustrateegia keskendub oma eesmärkides ja strateegilistes arengusuundades elu- ja ettevõtluskeskkonna ja turismisektori ühisele arendamisele. Projekti „Ida-Viru maakonna jalgrattateede võrgustiku planeerimine ja ühenduslõikude projekteerimine" eesmärgiks on säästva piirkondliku transpordi arendamine ja kiire ning mugava inimeste liikumise tagamine maakonnaülese kergliiklusteede võrgustiku abil.
 
Maakonna kohalikel omavalitsustel on huvi eelkõige praktiliste lahenduste vastu. Projektiga planeeritakse maakondlik jalgrattateede võrgustik kaardimaterjalil ja projekteeritakse vajalikud KOV-ide lõigud. Narva-Jõesuu projekteerib Metsa tänava ja Suvilate tee jalgratta- ja jalgtee, et luua parem ühendus Narva ja Narva-Jõesuu linnade vahel.
 
Projekti taotlejaks on Lüganuse Vallavalitsus ja partneriteks Alutaguse vald, Jõhvi vald, Kohtla-Järve linn, Narva linn, Narva-Jõesuu linn, Sillamäe linn ja Toila vald.
 
Projekti toetab rahandusministeerium maakondade arengustrateegiate elluviimise meetmest. Narva-Jõesuu eelarve kokku moodustab 48 712 eurot, millest toetus 36 534 eurot ja omafinantseering 12 178 eurot. Projekti elluviimise tähtaeg on aprill 2024.