« Tagasi

Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere külastas Narva-Jõesuud

Foto: Alar Tasa

Narva-Jõesuu muuli teemal kohtusid täna, 23. mail, Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljin ja Eesti Teaduste Akadeemia president, mereteadlane Tarmo Soomere.

„Tänase kohtumise peateemaks oli Narva-Jõesuu muuli taastamine ning selle mõju Narva ja Narva-Jõesuu piirkonnale. Tarmo kinnitas, et muuli tegemata jätmine saab olema pikemas perspektiivis katastroofiline nii laevanduse kui ka turismi, looduse ja julgeoleku aspektist lähtuvalt," rääkis Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljin.

„Siin pole küsimus ainult muulis. Siin on Eesti üks ilusamaid puhkerandasid, see peab korras olema. Narva jõkke peab laevaga sisse pääsema ja Eesti kuvand, vaadates sealtpoolt, peab olema ilus ja ihaldatav. Selles mõttes on siin palju rohkem tähendusi, kui ainult muuli või puhkajate mõttes vaid see on ranna kui terviku hoidmise mõttes, jõesuu laevatatavuse mõttes ja tõesti ka Eesti kuvandi mõttes," selgitas Eesti Teaduste Akadeemia president ja mereteadlane Tarmo Soomere Narva-Jõesuu muulist rääkides.

Soomere arvates on väga kahju, kui Ida regioonist räägitakse kui tagamaast. Tegelikult on see eesliin ja selle arendamine on tervele Eestile väga tähtis, kinnitas ta, lubades, et igal kohtumisel riigivõimu esindajatega, tõstab ta selle teema üles ning seisab muuli projekti ellu viimise eest.

Peale muuli juures käimist jätkus arutelu linnavalitsuse ruumides.

Kohtumisel osalesid ka aselinnapea Raim Sarv ja arendusosakonna juhataja Olga Batluk. Tarmo Soomeret saatis temast dokumentaalfilmi väntav võttegrupp.

Fotogalerii on SIIN ...