« Tagasi

Narva-Jõesuus taaselustatakse sporditraditsioone

Fotol: Linnapea Maksim Iljin (paremal) ja linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik Imre Liiv kasutavad turniiriks valmistudes isegi lõunapause.

 

Laupäeval, 8. jaanuaril kell 11:00 stardib Olgina Rahvamajas (Narva mnt 12, Olgina alevik, Narva-Jõesuu linn) Kiirmaleturniir PAUL KERESE mälestuseks.

 „Nii endises Vaivara vallas, kui ka Narva-Jõesuu linnas on mitmeid spordiüritusi, mida me nüüd püüame taaselustada," rääkis Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljin, lisades, et kui kunagised traditsioonid on taastatud, siis alles on mõttekas hakata looma uusi.

Taas on hoo sisse saanud jalgpalliturniirid nii suvel kui talvel ja peale kaheksa aastast vahet toimub eeloleval laupäeval jällegi Kiirmaleturniir Paul Kerese mälestuseks.

„Kunagi tegelesid selle turniiri korraldamisega malefanaatik ja meistrikandidaat males Leonid Belov ning legendaarne poksitreener ning spordielu eestvedaja Ivan Burov. Nüüdseks on mõlemad mehed juba kahjuks manalateed läinud ja selle turniiri taaselustamisega saame teha sügava kummarduse ka nendele tublidele spordimeestele," rääkis Iljin, kelle sõnul toimub 29. jaanuaril Olgina spordihoone juures pidulik mälestustahvli avamine Ivan Burovile.

Eeloleval laupäeval toimuvale maleturniirile on hetkel registreerunud juba kolmkümmend sportlast. Võitlustulle lähevad ka linnavolikogu liikmed ja linnavalitsuse esindajad. Oodata on ka selle turniiri veterane, kes ei pea paljuks kohale tulla ka kaugematest kohtadest, kuhu elutee neid on viinud.

Osa võivad turniirist võtta kõik vanusegrupid. Osavõtutasu on 2 eurot ja kohustuslik on eelregistreerimine: huvikeskus@narva-joesuu.ee; tel. 58710230

Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud inimesed. Sisenemisel ürituse alale toimub vastava tõendi ja isikut tõendava dokumendi kontroll.