« Tagasi

Lii Maksimovile Eesti meistrivõistluste hõbedane medal

Möödunud nädalavahetusel toimusid naaberlinnas Narvas Eesti Poksiliidu poolt korraldatud noorte poksi Eesti meistrivõistlused, kus Sinimäel elav Lii Maksimov võitles juunioride arvestuses finaalis välja teise, hõbedase koha pjedestaalil. Treener Andrei Kärsteni juhendamisel Energia klubi esindava neiu jaoks oli tegemist debüüdiga poksiringis.

Poksimaailma uudistes kirjutati: Lii Maksimov näitas üles kõrgeid moraalseid ja võitluslikke omadusi. Arvestades asjaoluga, et tegemist oli tema esimese võistlusega, üllatas kõiki neiu  rahulikkus ja enesekindlus. Kuigi vastaseks oli suurte kogemustega Christina Bresovskaja, valis Lii kohe matši alguses aktiivse rünnakutaktika ja kuigi Christina võttis kasutusele kogu ründevahendite arsenali, ei õnnestunud tal Lii võitlustahet halvata kõigi kolme raundi jooksul.

Li Maksimovi võidutahe ja sportlik iseloom tõid talle lisaks hõbemedalile ka eriauhinna tugeva võitlusvaimu eest.

Meie neiu tublidust tunnustati ka linnajuhtide poolt – 4. novembri treeningu avarivistusel olid Liid õnnitlemas linnapea Maksim Iljin ja linnavolikogu liige Natalja Mjatšina, kes andsid üle lillebuketi ja kinkekaardi. Tugeva käepigistuse sai ka treener Andrei Kärsten.