« Tagasi

Täna stardib Põhjaranniku regatt, mille lõppsuunaks on Narva-Jõesuu

Täna, 4. juunil stardib Viinistult (Harjumaa) Põhjaranniku regatt, mis suundub Eisma külla (Lääne-Virumaa). Homme antakse seal teise etapi start ning 6. juunil on kavas viimane etapp -  kell 12.30 antakse start esimesele grupile Toila sadama piirkonnas ja alused võtavad finišispurdiks sihi Narva-Jõesuu suunas. Toila – Narva-Jõesuu distantsi vahemaaks on umbes  20 meremiili.

Võistlusmarsruudi kogupikkus on ligi 90 meremiili ehk umbes 167 kilomeetrit.

Regatti korraldavad Liimala purjetajate selts, Kalevi jahtklubi ja Lennusadama jahisadam.

Regati korraldaja Tõnu Lokotar Liimala purjetajate seltsist rõhutas nendele kõige tähtsamat uudist: lõpuks jõuab regatt Eesti põhjaranniku kõige kaugemasse punkti − Narva-Jõesuusse!

Osalema oodatakse ligikaudu 15 jahti. Korraldajatel olid selleks aastaks küll suuremad plaanid − kohale plaanisid tulla ka soomlased, venemaalased ja lätlased −, ent plaanidesse sekkus viirus ning rahvusvahelist regatti tänavu seetõttu ei tule.

Koroonaviiruse leviku ohu tõttu jäetakse ära ka pärast finišit plaanis olnud pidu. Toimub vaid  autasustamine.

Tõstmaks väikelaevaomanike huvi Eesti akvatooriumi kirdenurga ja siinse regiooni vastu üldiselt, on Narva-Jõesuu, Narva ja Toila omavalitsus ellu viinud mitmeid projekte oma sadamate arendamiseks − praeguseks on need piisavalt varustatud ning valmis meresõitjaid vastu võtma.

Regati ametlik koduleht: https://pohjarannikuregatt.ee/