« Tagasi

Sel nädalal kohtuvad Vabariigi president Alar Karis ja Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljin

Tuleval reedel, 9. septembril kohtuvad Vabariigi president Alar Karis ja Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljin, et arutada lähemalt Narva-Jõesuu muuli ja Vaivara Sinimägede muuseumiga (fotol) seotud küsimusi. Kohtumine leiab aset Narva-Jõesuu linnas.

„Ühel varasemal koosviibimisel sai presidendi kantselei esindajatega kokku lepitud, et kui asjatoimetused presidendi taas Ida-Virumaale toovad, siis leiab ta aega, et kohtuda spetsiaalselt meie linna puudutavate küsimuste arutamiseks," selgitas linnapea Maksim Iljin.

20. augustil, Eesti taasiseseisvumise 31. aastapäeva kõnes peatus president pikalt Vaivara Sinimägede muuseumil, öeldes muuhulgas: „Ma usun, et Sinimägede muuseumist just niisuguse, suurema, võimsama ja mitmekülgsema muuseumi arendamine teeks sellest atraktiivse sihtpunkti paljudele eestlastele ja ka väliskülalistele. Ent mis veel tähtsam, sinna jõuaksid ka meie venekeelsed inimesed ja kaks ajalugu saaks võimaluse näod teineteise poole pöörata."

Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljini sõnul annab see kindlat lootust, et ka muu selles idapiiriäärses linnas ei jäta riigipead ükskõikseks.

„Kuigi kohtumise põhiteemadeks on muuseum ja muul, siis tulevad  reedesel kohtumisel jutuks ka muud teemad," kinnitas linnapea Iljin.