« Tagasi

Narva-Jõesuu linnavalitsuses käisid moldovlased

Neljapäeval, 26. mail külastasid Narva-Jõesuu linnavalitsust moldovlased, Palanca vallast. Tegemist oli viieliikmelise delegatsiooniga, kes külastas Eestit Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse projekti raames.

Linnapea Maksim Iljin tutvustas Narva-Jõesuut, misjärel said külalised esitada küsimusi.

Projektijuhi Tiit Matsulevitši sõnul on kuue päevane visiit tihedalt täis erinevate omavalitsuste külastamisi ning moldovlased tundsid huvi absoluutselt kõige vastu, alates jäätmemajandusest, lõpetades lasteaedade ja koolidega.

Kuna kokkusaamisel osalesid ka volikogu esimees Aare Objartel ja AS Narva-Jõesuu Kommunaali juhataja Jevgeni Hohlov, siis küsimused vastuseta ei jäänud.

Palanca vald, kust külalised teed alustasid, asub Odessast vaid 48 kilomeetri kaugusel, seega käib sõda praktiliselt nende piiri taga. Räägiti sellest, kuidas üle nende külade on hirmsa müraga ja väga madalalt üle lennanud suured raketid ja kuivõrd on lahingutegevused nende läheduses muutnud tavalist elurütmi.

Samas on sealne rahvas väga rõõmsameelne ning täis entusiasmi. Eestis nähtut sooviksid nad hakata edendama ka oma kodus ja tundus, et pikk tee, mis neil seda tehes ees seisab, neid ei heiduta. Kui allakirjutanu õigest aru sai, siis lähikuudel seisab Moldoval ees ühinemine Euroopa Liiduga.

Foto ...

ALAR TASA