« Tagasi

Kas Silmufestival sai „uue kuue“?

Võib öelda, et lausa smokingu ja peokleidi, kui neis muidugi kõlbaks loodusesse minna!

Valge park oleks otsekui taas ellu ärganud. Õhtuhämaras tumedate pargipuude vahel särasid erivärvides lambikesed, kõikjal väikesed tuleasemed, tõrvikud ja ka suuremad vagusallikad ja valgustatud müügiletid, mis kõik peegeldus vastu tumedast tiigiveest … ÖÖBazaarile ja Silmulaadale tulija sattus otsekui muinasjutukuninga vastuvõtule. Oli tunne, et kohe-kohe hõljuvad puude vahel sädelevad haldjad ning juba oli kuulda lumivalge ükssarve kabjatüminat niiskel murul.

Kui esmasest lummast toibusid, siis mõistsid, et haldjate asemel olid väikesed piigad, kel peas erivärvides plinkivad patsikesed ja ükssarve asemel oli külalisi sõidutav hobu koos väikese poniga. Muuseas, loomi-linde oli pargis veelgi – miniloomaaias, mis väiksema rahva hulgas väga populaarne oli. Uudistada sai ka päris suuri kalu, kes mahukast akvaariumist omakorda neid ümbritsevat rahvast oma punnis kalasilmadega jõllitasid.

Kõike, millega kaubeldi, pole mahtu ega mahti üles kirjutada. Jah, tuleb tunnistada, et silmu – seda, mida tuldi eelkõige ostma – oli peale ääretult palavat suve nii vähe, et seda jätkus vaid esimestele tulijatele. Mõnele autoga tulijale võis peavalu valmistada ka parkimine, kuid õnneks on linnas nüüd ostukeskuse ja linnavalitsuse parklatega seda probleemi märgatavalt leevendatud.

Festivali peakorraldaja Enni Vaarmanni sõnul olid kaupmehed ürituse korraldamisega ja tulemustega rahul lausa sajaprotsendiliselt ning lausa nõudsid võimalust juba järgmisel aastal toimuval festivalil taas osaleda. Äärmiselt rahul olid ka hotellide ja teiste majutuskohtade omanikud, sest nende pakutavad ööbimisvõimalused olid kõik välja müüdud.

Vaarmanni sõnul ollakse väga tänulikud linnavalitsusele ja kogu siinsele meeskonnale. Ta kinnitas, et Narva-Jõesuus kohtasid nad parimat tiimi, kellega kunagi koostööd on tehtud.

Lähipäevil saadakse taas kokku linnavalitsusega, et paika panna juba edasised üritused, millega linnarahvast ja külalisi rõõmustada.

Fotogalerii ...