« Tagasi

Silmufestival UUES KUUES!

Pilt on illustratiivne

 

Juba aastaid on kogu Eestis aina populaarsust koguv Silmufestival läbi viidud vanu laadatavasid järgides – on müügitelgid, on lava, millelt päevajuht suhtleb laadalistega ja tutvustab esinejaid. Sel aastal otsustati proovida midagi uut - ÖÖBazaar ja Silmufestival, mis moodustavad ühtse terviku!

Seekordsel festivalil pole bände, kõigist üle rääkivat õhtujuhti, traditsioonilist laadamuusikat ja laadamöllu. On lõkked, tõrvikud ja valgusmängud, mis äratavad ellu 1877. aastal rajatud Narva-Jõesuu Heleda pargi, mille tiigil asuvat paviljoni valgustab sel ööl veepinnalt peegelduv tõrvikutevalgus.

ÖÖ ja silmud ootavad kõiki 25. septembri õhtul Ööbazaaril, kuid see pole loomulikult veel kõik - ees ootavad kaunilt valgustatud Narva-Jõesuu park, omanäolist kaupa pakkuvad laadamüüjad, kalaturg ning rikkalik toidu- ja joogivalik.

Midagi põnevat toimub igal täistunnil - mõõgavõitlejad, tuletantsijad ja palju muud alates õhtul kella 17st kuni 00.00ni.
Keskööl valgustab parki ja taevast selle kohal võimas ilutulestik. Põnevuse otsijad saavad minna öisele jalutuskäigule mere äärde. Lapsed on oodatud miniloomaaeda ja batuudilinnakusse. Kogu öö kõlab pargis meeldiv, rahulik muusika.
Müstiline öövalgustus annab kauplejatele enneolematu võimaluse näidata toodangut nii nagu seda tavaliselt ei ole võimalik teha. Öölaadale on oodatud ligi 200 müüjat.

Ööbazaar on eelkõige pereüritus, kus lõkked, tõrvikud, valgusshow, ilutulestik, tuletantsijad ja mõõgavõitlus jätavad unustamatu mälestuse. Meil naudite rahulikku ööd, mille loojaks olete teie ise! Kõiki kutsutakse ümber kehastuma laadaliseks, võttes kaasa lambikese või laterna, riietudes kalameheks. Jalga on soovitav panna looduses ja pargis jalutamiseks sobivad jalatsid ja kaasa võtta hea tuju, et nautida kõike seda toredat, mida pakutakse Narva-Jõesuus, eeloleval laupäeval, 25. septembril.