Helkuriüritus „Helkuriga Sõbraks” 26. novembril

26. novembril 2019 17.-00 – 18.00 tähistame kodanikupäeva üle Eestilise helkurikõnniga "Helkuriga Sõbraks", kus igaüks saab isikliku eeskujuga märku anda, et pimedal ajal enda nähtavaks tegemine väga oluline.

Tegemist on vabatahtlikke ja kogukonda kaasava üritusega, kus on oodatud osalema oma piirkonna inimesed, kes soovivad näidata eeskuju, panustada turvalisusesse ja suurendada nn tontide (ilma helkurita jalakäija) teadlikkust helkuri vajadusest.
Helkurikõnni tava algatas kuus aastat tagasi Lõuna prefektuuri politseikapten Rainer Rahasepp. Tema algatus on aastast-aastasse järjest suuremaid mõõtmeid võtnud –  «Helkuriga sõbraks» on võimalus oma kogukonnas, sõprade seas, külas või asumis saada üksteisega kokku ning näidata eeskuju liikluses.

Helkurikõnd stardib Eesti eri paikades ühel ja samal kuupäeval ning kellaajal. Raja pikkus on  keskmiselt 2 km. Ürituse kestvuseks on kavandatud ligikaudu 1 tund.
Meie soov on kaasata helkurkõnnile palju inimesi ning teha end nähtavaks helkuri rongkäigul.
* Sillamäe linnas on kogunemine 16.50 Sillamäe Gümnaasiumi juure (Viru pst. 26)
* Narvas on kogunemine 16.50 Peetri Platsil (Keskväljak 1 Jõhvi linn)
* Narva-Jõesuu kogunemine 16.50 (Kesk 3)

Helkurkõnni algus on igal pool 17.00 ja pikkus ca 2 km, seega saab lapsed samuti kaasa võtta.
Kutsume kõigis piirkondades ka ettevõtteid kaasa lööma ja abistama inimesi helkuritega varustamises.

Samuti palume neil, kellel on liigsei helkureid, need kaasa võtta ja jagada neid kaaskodanikele.

Kontaktisik Sillamäel Ksenia Savchenko abipolitseinik 53065885, Narvas abipolitseinik Sergei Samsonov 58369847 ja Narva-Jõesuus abipolitseinik Jüri Kiik 56986526