Narva-Jõesuu linna kergliiklustee teisest etapist

Esmaspäeval, 7. septembril toimus Narva-Jõesuu linna kergliiklustee teise etapi hankele laekunud pakkumuste avamine. Hankele laekus kokku 9 pakkumust, kuid mõned neist jäävad alla hanke eeldatava maksumuse piirmäära, milleks on 900 000 eurot ilma käibemaksuta.

„Praegu käib hankele laekunud pakkumuste hindamine ja loodame, et oktoobri alguses saame sõlmida juba töödelepingu. Samas võin kindlalt öelda, et uuesti me seda tööd edasi lükkama ei hakka. Kergliiklustee teine etapp peab valmis olema järgmise aasta jooksul, sest erinevatel põhjustel oli antud projekti ellu viimine niigi kaks korda edasi lükatud," rääkis Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljin, lisades, et linnakodanikud ja -külalised ootavad juba mitu aastat pikisilmi kergliiklustee valmimist.

II etapi kergliiklustee kulgeb Vabaduse tn ja L. Koidula tn ääres. Tegemist on tänavatega, kus praegu puudub kõnnitee ning jalakäijate- ja jalgrattaliiklus toimub kitsa sõidutee servas. Kergliiklustee algus on Pargi tn ristmik ja lõpp L. Koidula tn busside lõpp-peatuse platsil. Kergliiklustee ehitamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond meetmest „Ida-Virumaa linnapiirkondade jätkusuutlik areng".