« Tagasi

Kaasava eelarve ettepanekud 2024

Narva-Jõesuu linna 2024. aasta kaasava eelarve ajakava on järgmine:

  • 18.03.-17.04.2024 ettepanekute esitamine
  • 22.04.-06.05.2024 ettepanekute avalikustamine
  • 08.-14.05.2024 ettepanekute läbivaatamine
  • 20.-29.05.2024 hääletamine
  • hiljemalt 04.06.2024 tulemuste avalikustamine kodulehel

---------------------------------

Kaasava eelarve ettepanekute lühitutvustus:

  1. Linna territooriumil asuvate kraavide nimetustega Narva-Jõesuu kraav 2, Narva-Jõesuu kraav 15 ja Narva-Jõesuu kraav 16 puhastamine ning nende tavapärase töökindluse tagamine.
  2. Tarkuse Rada – ökoloogilis-teaduslik jalgrada mererannas Nava-Jõesuu Spaa hotellist kuni Meresuu Spa Hotellini, mis propageerib jalutamise tähtsust ja on pühendatud väljapaistvatele filosoofidele ja kunstnikele, kes on läbi aegade Narva-Jõesuus viibinud. Rajal asuvad pingid ja kunstilis-ajaloolised infostendid tsitaatidega, samuti QR-koodidega, mille kaudu on võimalik põhjalikumalt tutvuda suurte mõtlejate ja kunstnike loominguga. Tarkuse Raja moto: „Kõik tõeliselt suured mõtted sünnivad jalutuskäikude ajal." (Nietzsche).
  3. Lydia Koidula graffiti Narva-Jõesuu linna. Projekti eesmärk on luua tänavakunstiteos, mis kujutab tuntud Eesti luuletajat Lydia Koidulat. See kunstiteos paigaldatakse Narva-Jõesuusse, pakkudes linnaelanikele ja külastajatele mitmekesist ja harivat visuaalset elamust. Peamiseks eesmärgiks on austada Lydia Koidula pärandit, tutvustada tema olulisust Eesti kultuuriloos ning edendada tänavakunsti kaudu kunsti ja kultuuri ligipääsetavust kogukonnale.
  4. Discgolfiraja ehitus Narva jõe kaldale või terviseradade piirkonda, mis looks täiendava vaba aja veetmise ja sportliku tegevuse võimaluse linnas.
  5. Sinimäe vaatetorni kahe teleskoobi „Graphoskop 15x60" mudel VIII soetamine. Sinimäe vaatetorn on muutumas üha populaarsemaks maapiirkonnas, mis võib tuua väikesesse Sinimäe alevikku suve jooksul tuhandeid turiste ning seoses sellega tuleb torni ja selle lähiümbrusesse mõelda välja üha enam uusi ja uusi atraktsioone, mis meelitaks külastajaid üha enam tagasi tulema.
  6. Külad nähtavamaks ja leitavamaks. Ühendada Vaivara kihelkonna kultuuriväärtus ja ajalugu ning Narva-Jõesuu linna kui merelinna indentiteedid ühele infokandjale. Välikaardid peaksid kandma Vaivara kihelkonna ja Narva-Jõesuu linna tunnuseid ning näitama kätte igas külas asuva vaatamisväärtuse või loodusliku objekti ja muu vajaliku taristu. Välikaardi juurde oleks mõistlik välja ehitada istumiskoht/prügikast jne, päikesepatareil töötav valgusti ja tasuta WIFI leviala ning viidad.
  7. Jõuluvalgustid tänavavalgustuspostidele Vaivara küla Sirgala mnt-le, samuti Soldinasse, Puhkovasse, Viivikonda, Kudrukülla  ja teistesse küladesse, kus on valgustuspostid.
  8. Suure graafilise LED-ekraani paigaldus kesklinna, See võib kuvada linna teavet ja seda saab kasutada ka kohalike ettevõtjate reklaamina. Reklaami ja teabe vahele saab luua ajalooliste ja kaasaegsete linnavaadetega ekraanisäästjaid.
  9. Uste ja akende võltskleebiste kasutamine Narva-Jõesuu kuursaali fassaadil.
  10. Investeerimine rannataristusse ja tuletorni avamine inimestele ligipääsuks ning tühjade hoonete lammutamine.
  11. Heleda pargi jalgradade valgustamine.