« Tagasi

Saaremaa koolinoored käisid tutvumas energeetikamajandusega

Täna, 14. novembril oli Narva-Jõesuu linnavalitsuse suur saal tulvil Saaremaalt Ida-Virumaale „luureretkele" tulnud Saaremaa gümnaasiumi õpilasi, kes tulid uurima, kuidas elektrit tegelikult toodetakse. Suurem huvi energiatootmise vastu oli saarenoortel tekkinud seoses ettevõtjate plaanidega rajada Saaremaale tuuleparke.

Enne linnavalitsuse külastamist oldi juba käidud Auvere elektrijaamas ja pärast seda tutvustas energiatootmise valdkonda – miinuseid ja plusse - Narva-Jõesuu linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Jaan Metsis. Räägiti tuulikutest, karjääridest, agroparkidest, lageraietest, biojäätmetest, tuumaenergiast ja paljust muust, mis ühel või teisel moel energeetikatootmise ja keskkonnakaitsega kokku puutub.

Külalised tundsid huvi põlevkivivarude rohkuse kohta, uuriti ka mis saab põlevkivi tööstuse alt tulevikus vabanevatest territooriumitest ja inimestest. Räägiti, nimetades asju õigete nimedega, räägiti reaalsest elust.

Külalisi siinkandis vastu võtnud ja kõikjal saatnud Ivika Maidre sõnul võeti Narva-Jõesuu linnavalitsusest suund Kaevandusmuuseumi, et sealt edasi liikuda Viivikonna ja Sirgala poole.

Saaremaa noorte ringsõidu rahastus saadi Erasmuse projektist „Jätkusuutlik energeetika kriiside ajastul".