« Tagasi

Toimus Narva-Jõesuu muuli ja jõe suudmeala teemaline töökohtumine

Kolmapäeval, 11. detsembril kohtusid Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljin ja aselinnapea Sergei Solovjov taristute projekteerimise ning geodeetiliste ja geoloogiliste uuringutega tegeleva ettevõtte Reaalprojekt OÜ esindajaga, et arutada Narva-Jõesuu muuli ja jõe suudmeala projekti teemat.

Kogu projekti eesmärk on nii muuli koostööprojekti koostamine kui ka jõesuudme süvendamine kuni väikesadamani välja.

„Projekteerijaga on kokku lepitud, et kui hetkel on meil seal keskmine sügavus 1,5 kuni 2 meetrit, siis meie eesmärgiks on see jõesuudme ala süvendada kuni kolme meetrini," rääkis linnapea Maksim Iljin.

Järgmise 2-3 kuu jooksul esitavad projekteerijad meile eskiisid, mida nad hakkavad paralleelselt kooskõlastama ka Keskkonnaametiga ning Siseministeeriumiga.

„Loodame selle osaga valmis saada kaheksa kuuga, see tähendab seda, et järgmiseks suveks oleks meil projekt valmis. Sealt edasi minekuks on meil kaaluda kaks varianti – kas saada raha läbi riigieelarve koostöös Siseministeeriumiga või taotleda raha läbi uuel aastal avaneva uue toetusmeetme," lisas Narva-Jõesuu linnapea.     

Narva-Jõesuu lagunev muul põhjustab kohalikule omavalitsusele ja riigile juba ligikaudu veerand sajandit suurt peavalu. Muuli puudumise tõttu on piirijõe suue veevaeseks jäänud ning Narva jõe laevatee Soome lahte suubumise piirkonnas sinna kandunud liivast ummistunud.