« Tagasi

Naaberlinnad Narva-Jõesuu ja Sillamäe mõistavad koostöö vajadust

Kahe linna ühised huvid tõid 12. novembril Sillamäe linnavalitsuse nõupidamiste laua ümber kokku mõlema omavalitsuse juhid.

Ligi tunniajase kohtumise käigus arutati mitmeid ühiseid ja lahendamist vajavaid küsimusi. Jutuks tuli nii võimaliku ühise piiri muutmine, kui ka ühisarendused.

„Näiteks osa Sillamäel Geoloogia tänaval asuvatest garaažidest või siis osa AÜ Sputnik aiamaaomanike valdustest asuvad täna kahe linna territooriumil. See tekitab tarbetut segadust omandiga seotud toimingute käsitlemisel," tõi Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljin paar näidet. „Piirid peavad jooksma loogiliselt ja need tuleb panna paika vastavalt sellele, kelle poolt nende sisse jäävad objektid kasutuses on," lisas Iljin.

Arendamist vajavatest ühisprojektidest rääkides tõsteti esile Sillamäe-Sinimäe terviseraja laialdasema kasutuse, arendamise ja ka hooldamise teema ning kergliiklustee rajamise vajadus Vaivara raudteejaamani. Mõlemad arendused on kasulikud ja vajalikud nii Sillamäe, kui ka Narva-Jõesuu haldusterritooriumil elavatele inimestele. Positiivseks näiteks on mõlemat omavalitsust ühendava bussiliini nr 33 käivitamine.

Sillamäe linnavalitsuses alanud kohtumine jätkus Sillamäe sadama külastusega, kus Sillamäe sadama (Silport Kinnisvara AS) juhatuse liige Tõnis Seesmaa tutvustas Sillamäe sadama arendamisega seotud projekte.

 

Foto: Olga Eskor