« Tagasi

Lugupeetud lõpetajad, lapsevanemad, õpetajad, lähedased ja sõbrad!

On pidulik ja natuke nukker hetk, kui olete selle kevade ühel viimasel, kuid juba täiesti suvise näoga päeval, kogunenud oma armsasse koolimajja või kitsamalt pereringi, et tähistada ühte tähtsamat sündmust enda koolielus – lõputunnistuse kättesaamist.

        Sellel aastal toimub see teistmoodi ja mõneti varjutatuna maailma vallutanud koledast haigusest. Kuid ärgem laskem ennast sellest häirida. Käitugem vastutustundlikult ja nautigem meie pidu!

        Lugupeetud lõpetajad! Ilmselt võite te oma õpingutele tagasi vaadates tõdeda, et vaid pidev töö, sageli ka millestki loobumise ja tihti eneseületamise hinnaga, aitas teil soovitud eesmärgini jõuda.

Suur tänu tänaste lõpetajate peredele, lähedastele, õpetajatele, kes on mõistnud ja toetanud teie püüdlusi selles.

Igaüks teist on õpinguaastate jooksul koolis kasvanud isiksusena. Olete oma õppimisega loonud eelkõige endale edasimineku- ja valikuvõimalusi tulevasel haridusteel. Igaüks omamoodi – vastavalt oma võimetele ja tahtmistele.

        Kallid lõpetajad! Millise tähenduse omandab senine õppimine teie edasises elus? Küsimusele annab vastuse aeg. See võib selguda ehk juba mõne aasta möödudes, kui abiturientidena sooritate oma küpsuseksamid või värskelt ülikooli lõpetanuna oled kaitsnud oma esimese akadeemilise kraadi. Siis saavad uue tähenduse need seni kogutud teadmised ja oskused, mille olulisust täna, seistes sellele veel liiga lähedal, ehk veel ei näegi.

        Millise tähenduse omandate kord teie oma koolile? Ka sellele küsimusele annab vastuse aeg.

Soovin teile edu ja kestvat tahet õppida! Olen kindel, et saame teie üle uhked olla ka tulevikus. Soovin teile jõudu maailma muutmisel lahkemaks!  Külalislahkemaks! See on teie võimuses! Andke inimestele teie ümber kauneid hetki, meeldejäävaid elamusi, neid pisikesi asju, mis neid rõõmustavad. See muudab meie kõigi elu paremaks!

        Milliste mõtetega minna siit edasi? Minu soovitus teile – püüdke mõista, millist rolli tahate mängida meie ühiskonnas ja mida tahate saavutada tulevikus. Sellele vastavalt kujundage oma haridustee. Unistage julgelt ja saavutage! Elage kirega ja saatku teid edu!

Soovin kõikidele edu, sündmusterikast ja kosutavat suve ning taasnägemiseni koolis juba sügisel.

 

IMRE LIIV

Narva-Jõesuu linnavalitsuse

hariduse ja kultuuri nõunik