« Tagasi

Ka Narva-Jõesuus on olemas nüüd oma hooldatud terviserada

Kirderanniku Koostöökogu Leader programmi toel on projekti „Narva-Jõesuu terviseraja arendamine" raames välja arendatud terviserada, mille eesmärgiks on aastaringselt tasuta sportimisvõimaluste loomine vabas õhus, mis mõjutaks positiivselt nii elukeskkonna kui ka turismi valdkonna arengut.
        Projekti maksumuseks kujunes 8062,80 eurot, millest programmi toetus on 7256,52 eurot ja linna omaosalus 806,28 eurot. Terviserada paikneb Narva-Jõesuu linnas, Metsaraja tn 1 (hooldekodu lähedal). Terviserada koosneb ca 2 km suusarajast, 2,6 km lühikesest jooksu- ja matkarajast ja 3,9 km pikast jooksu- ja matkarajast. Terviserada kasutatakse juba nõukogude aega jäävast kaugemast minevikust ja on siiamaani kohalike seas vägagi populaarne.
        Tänu programmi toetusele on terviserajale paigaldatud viidad ja infostend, toodud juurde pinnast suuremate ja jooksmist/suusatamist takistavate puujuurte katmiseks, kärbitud rajale liiga lähedal kasvavat võsa ning suurematele juurdepääsudele on paigaldatud tõkestuskivid. Kividele lisaks ka veel  keelumärgid, et autoga aga ka mootorrataste, ATV-ga jms. ei tohi endiselt terviserajal sõita.
        Terviserada tööde teostajateks olid Jõhvi KEK OÜ ja Narva Äkke Suusaklubi. Nüüd on rada talveks ette valmistatud, jääb oodata vaid lumerohket talve, et saaks mõnusa suusaraja valmis teha. Tänan meie veteransportlaseid Aleksei Lavrovskit ja Georgi Šuleikot oma huvi ülesnäitamise eest terviseraja arendamisel.

ANGELINA LIIV
arendusspetsialist