Uudised

« Tagasi

Narva-Jõesuu Niguliste kogudus jätkab oma maja renoveerimist.

Koidu tn 19 kogudusemaja Narva-Jõesuus tagastati omandireformi käigus Narva-Jõesuu Niguliste kogudusele  1993. aastal.

Sellest ajast alates toimuvad kogudusele tagastatud majas regulaarselt jumalateenistused. Ja kuigi Narva-Jõesuu luteriusu koguduse arvukust ei anna enam kuidagi võrrelda II maailmasõja eelsega, on kogudus jõudumööda oma maja eest hoolt kandnud: 1992-1993. aastatel ehitati koguduseliikmete omal jõul kirikuks ja jumalateenistuste pidamiseks ümber kunagine palvemaja osa, kus nõukogude ajal oli sees  raamatukogu ja polikliinik.  Annetuste toel on uuendatud kogudusemaja välisfassaadi, parandatud teise korruse lage ja vahetatud aknad.

Kogu tegevus vana maja kaasajastamisel toimub erinevatest fondidest taotletud ja saadud toetuste abil: maja sisetööde teostamiseks on tellitud renoveerimisprojekt,  uuendatud on majja tulev elektrikaabel ja paigaldatud kaasaegsetele nõuetele vastavad elektrikilbid.

Peale 1947-48. aastatel tehtud remonti ning umbes samal ajal elektri, keskkütte ja veevarustuse sisse toomist on nõukogude ajal tehtud remondid piirdunud ülevärvimise ning vaheseinte ja –lagede lisamisega mis nüüd vajavad lammutamist, et ruumid saaksid tagasi endise kõrguse ja avaruse. Täielikult on amortiseerunud majasisesed kommunikatsioonid – hoone on täiesti ilma keskkütte ja enamjaolt ilma elektrita, kohest vahetamist ootab välisveevarustustrass.

Ida-Virumaa Omavalitsusliidu  kohaliku omaalgatuse programmist saadud finantsabiga alustati kogudusemaja sisetöödega: vahetati maja I korruse vee- ja kanalisatsioonitorustik ning ehitati välja kaasaegsetele nõuetele vastav, invakohastust võimaldav tualettruum ja kirikukohviku köögiosa. Narva-Jõesuu linnavalitsus aitas tasuda projekti omaosalust. Kahjuks ei saa koguduseliikmed oma uuest ruumist täit rõõmu tunda, sest renoveerimistööde käigus selgus, et majja tulev veevarustustrass on oma aja ära elanud.  Nüüd on päevakorras vahendite leidmine välistrassi vahetuseks.

 

Liina Piirisalu

Juhatuse liige