Uudised

« Tagasi

Euroopa Liidu toiduabi jagamine Narva-Jõesuus

Teavitus Euroopa Liidu toiduabi jagamisest

Toidupank koostöös Sotsiaalministeeriumi ning kohalike omavalitsustega jagab 2015. a kevadel Euroopa Liidu toiduabi. Seda on õigus saada jaanuaris ja veebruaris toimetulekutoestust taotlenud inimestel, kes vastavad toimetulekutoetuse saaja tingimustele või kelle sissetulek pärast eluasemekulude maha arvamist ületab kuni 15% ulatuses kehtestatud toimetulekupiiri.

Eelpool toodust tulenevalt on teil õigus saada toiduabi.

Toiduabi väljastatakse isikut tõendava dokumendi alusel aadressil:  Koidu 25  I korrusel  (sissepääs linnavalitsuse hoone vasakul küljel – uks juuksurisse) järgmistel kuupäevadel:  17.aprillil kella 9-14  ja 20.aprillil kella 9-14.

Kui Teil puudub võimalus nimetatud päeval kaubale järele tulla, võite volitada teise inimese enda eest toiduabi välja võtma. Volitus peab sisaldama volitatava isiku isikukoodi (volituse näidis on lisatud). Kaup väljastatakse mõlemal juhul toidupakki välja võtva inimese isikut tõendava dokumendi alusel.
Oluline:

  • Üks komplekt toiduaineid kaalub 15 kg ning sisaldab tatart, jahu, pudruhelbeid, makarone, riisi, rosinaid, rapsiõli, suhkrut, liha- ja kalakonserve, purgisuppi ja šokolaadi. Toiduabile järele tulles tuleb kaasa võtta kogu komplekt (ühte pakki ei saa osade kaupa välja võtta).
  • Ühe toiduabi komplekti kaasavõtmiseks tuleb kaasa võtta kaks tugevat kotti.
  • Komplektide arv sõltub teie pere/leibkonna liikmete arvust, mille deklareerisite sotsiaaltöötajale siis, kui toimetulekutoetust taotlemas käisite.  Kui teie pere saab enam kui ühe komplekti, palume kaasa võtta vastava arvu kotte.

Näide:

5-liikmeline pere, kus kõigile on ette nähtud toiduabi saab viis komplekti toiduabi ehk 5 x 15 = 75 kg. Vajalik seega vähemalt 5 x 2 = 10 kotti.

  • Kui on mitu komplekti, võib toiduabil mitu korda järel käia. Siiski ei tohiks unustada, et iga kord antakse teile kaasa 15 kg ( 29 toodet) koosnev komplekt.
  • Kaubale järgi tulles pidage kinni päevast ja osutatud kellaajast.

Kui loobute toiduabi saamise võimalusest või ei vaja seda, palun teavitage Toidupanga esindajat  või kohalikku omavalitsust

Täiendav info: www.toidupank.ee/euroabi
Küsimuste korral võib pöörduda kas kohalikku omavalitsusse või kohaliku toidupanga poole.


Omavalitsuse kontakt: Sirje Neeme, tel  3599589

Toidupanga kontakt: Narva Toidupank , Mikhail Baglai, tel 57703565