« Tagasi

Narva-Jõesuu linn sõlmis täna lepingu Vabaduse tn ja L. Koidula tn kergliiklustee ehituseks

Narva-Jõesuu Linnavalitsus allkirjastas täna, 19. novembril töövõtulepingu riigihanke võitnud ühispakkujaga Jõhvi KEK OÜ ja Eesti ESM OÜ kergliiklustee  ehituseks, mille maksumuseks on koos käibemaksuga 1 076 709,60 eurot. Kergliiklustee peab valmis saama järgmise aasta sügisel.

Rajatava kergliiklustee algus on Pargi tn ristmik ja lõpp L. Koidula tn busside lõpp-peatuse platsil. 4,2 km pikkune kergliiklustee kulgeb Vabaduse tn ja L. Koidula tn ääres. Tegemist on tänavatega, kus praegu puudub kõnnitee ning jalakäijate ja jalgrattaliiklus toimub kitsa sõidutee servas, rajatav kergliiklustee tagab ohutuma liiklemise võimaluse nii jalakäijatele kui jalgratturitele.

Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljini sõnul on antud projekti ellu viimine tänase päeva seisuga linna prioriteediks nr 1, kuna antud lõigu välja ehitamist ootasid juba mitu aastat nii linnakodanikud kui ka linnakülalised. „Järgmine aasta saab olema põnev, aga ka veidi keeruline, sest lisaks kergliiklusteele rekonstrueerib linn täisulatuses ka Vabaduse ja Koidula tänava ja lisaks sellele toob kõikidele linna tänavatele ka uued välisvalgustussüsteemid. Kolme erineva projekti ühtlustamine on keeruline, aga midagi võimatut ei ole. Narva-Jõesuu linnaelanikud peavad selle projekti näol saama kõik, mida nad juba aastaid on oodanud," kinnitas linnapea.

Ehitustöid rahastatakse projektiNarva-Jõesuu linna kergliiklusteede projekteerimine ja rajamine, 2. etapp" raames Riigi Tugiteenuste Keskuse kaudu meetmest„Ida-Virumaa linnapiirkondade jätkusuutlik areng" summas 625 744,10 eurot. Rahandusministeerium toetab ehitustöid meetmest „COVID-19 eriolukorras kohaliku omavalitsuse üksustele investeeringuteks, lammutamise ja remonttöödega seotud tegevuste toetamine" summas 380 000 eurot. Narva-Jõesuu linna eelarvest eraldatakse ehitustöödeks 70 965,5 eurot.