« Tagasi

Toimus Narva-Jõesuu kergliiklusteede võrgustiku 2. etapi töökohtumine

Neljapäeval, 5. detsembril kohtusid Narva-Jõesuu linnavalitsuse spetsialistid ning linnapea Maksim Iljin arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc esindajaga, et arutada Narva-Jõesuu kergliiklusteede võrgustiku 2. etapi projektis plaanitavaid muudatusi.

Rahvusvahelise arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc näol on tegemist 25 aastat tegutsenud arhitektuuri- ja inseneribürooga, kes on aastate jooksul kerkinud oma valdkonna juhtivaks tegijaks Eestis, olles pidevalt seisnud uuenduslikuma, säästlikuma ja keskkonnasõbralikuma ehitamise eest.

„Antud firma valisime koostööpartneriks just nende põhimõtete pärast. Keskkonnateema tähtsust oleme me linnavalitsuses alati silmas pidanud ja kuna elu on teinud linna eelarves olulised kärped, siis püüame projektile võimalikult säästlikult läheneda," rääkis linnapea Maksim Iljin.

Käesoleva projekti 2. etapp algab Vabaduse ja J. Poska tn ristmikust ning lõpeb aadressil L. Koidula 100a ehk nn kordoni juures.

„Kergliiklusteede projekti 2. etapi ellu viimisega suudab linn katta kergliiklusteedega  kõik linna põhitänavad 11 kilomeetri ulatuses, mis tagab linnas nii jalakäijate kui ka jalgratturite turvalisuse, sest hetkeolukorras on sunnitud linna elanikud käima mööda põhitänavaid, mis on eriti ohtlik suveperioodil, kui on suur liiklussagedus ning talvel, kui lumevallide tõttu ei ole teeääres inimestele liiklemiseks ruumi," selgitas linnapea.