Uudised

« Tagasi

Noortevaldkonna tunnustussündmusele on oodatud ka Narva-Jõesuu linn

Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Eesti Noorsootöö Keskusega tunnustab igal aastal üleriigiliselt noorsootöö valdkonna parimaid tegijaid, isikuid ja organisatsioone, kes on panustanud noorsootöösse, valdkonda edendanud, algatanud uusi tegemisi ja mõjutanud valdkonna arengut kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil.

Tunnustuskonkursile saavad kandidaate esitada kõik juriidilised ja füüsilised isikud kaheteistkümnes kategoorias: aasta noorsootöötaja, aasta huvikool, aasta noortekeskus, aasta noorteühing või -organisatsioon, aasta osaluskogu ja õpilasesindus, aasta noortemalev, aasta noortelaager, aasta kohalik omavalitsus, aasta noorsootööühing, aasta toetaja noorsootöös, aasta tegu noorsootöös ning pikaajaline panus noortevaldkonda.

Narva-Jõesuu linn nomineeriti kategoorias AASTA KOHALIK OMAVALITSUS. Samas kategoorias nomineerivad veel Toila vald ja Valga vald.

Lõpliku ettepaneku kandidaatide riiklikuks tunnustamiseks teeb haridus- ja teadusministrile Eesti Noorsootöö Keskuse poolt moodustatud tunnustuskomisjon, kuhu kuuluvad nii noortevaldkonna esindajad kui noored.

Laureaadid kuulutatakse välja pidulikul tunnustussündmusel Fahle Galeriis Tallinnas 31. jaanuaril, kus noortevaldkonna tublimaid tegijaid tunnustab ja tänab haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Narva-Jõesuu aasta kohalikuks omavalitsuseks esitamise taotluses on kirjas:

Narva-Jõesuus paranesid noorte võimalused märgatavalt alates 2016. aastast ehk pärast Narva-Jõesuu liitumist kohalike omavalitsuste koostöögruppide tegevussuunaga, mida rahastatakse ESFi programmist "Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine".

Arenguhüpe linna noorsootöö korraldamises algas siis, kui nimetatud programmi raames asusid neli Ida-Virumaa omavalitsust (Narva, Sillamäe, endine Vaivara ja Narva-Jõesuu) koostöös noorsootöö valdkonda arendama. Positiivseid arenguid on tehtud kogu Kirde regiooni piirkonnas, kuid suuri arenguhüppeid on teinud just Narva-Jõesuu, kus kohaliku omavalitsuse tegevused on avaldanud positiivset mõju noortele ja kogukonnale tervikuna.

2018. aasta tippsündmuseks oli linna uue noortekeskuse avamine, mille ehitust finantseeris omavalitsus täies ulatuses oma eelarvest, olles saanud ruumide renoveerimiseks mitmetest rahastusallikatest äraütlevad vastused. Lisaks väärtustavad linnajuhid noorsootöötajaid ja meeskonda.