Uudised

« Tagasi

Narva-Jõesuu sadam on avatud!

Neli aastat kestnud töö tulemusena võib Narva-Jõesuu linn taas vastu võtta külalisi, kes saabuvad linna vett mööda, samas avardab oma sadam ka linnaelanike võimalusi nii puhkuse kui ka töö vallas.  

„Sadam on Narva-Jõesuus selles samas kohas olnud juba sajandeid tagasi, seega jätkame me väga pikaajalisi traditsioone," rääkis Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljin pühapäeval, 19. mail vastrenoveeritud sadamas, Narva jõe kaldal.

Päikesepaisteline ilm, tantsurühm Kullerkupp ja PX Band & Lavanda muutsid sündmuse tõeliselt nauditavaks.

Narva-Jõesuu Vabatahtlike mere- ja jääpäästeüksuse päästevõtete demonstratsioon tekitas kõigis turvatunde.

Sadama rekonstrueerimist toetasid Euroopa Regionaalarengu Fond meetme „Ida-Virumaa linnapiirkondade jätkusuutlik areng" ja Kesk-Läänemere programmi projekti „30 MIILI" kaudu.

Kesk-Läänemere programm toetas Narva-Jõesuu linna sadama rekonstrueerimise projekti 212 500 euroga ja Euroopa Regionaalarengu Fond 209 100 euroga. Narva-Jõesuu linna omafinantseering on vastavalt 37 500 eurot ja 36 900 eurot. Linnavalitsuse poolt lisandus veel mitteabikõlbulik omafinantseering summades 276 000 ja 273 000 eurot

Euroopa Regionaalarengu Fond toetas sadama territooriumi korrastamist, ujuvkai ja slipi ehitust. Territooriumile rajati välisvalgustus, ehitati parkla, jahtide hoiuala, paigaldati istepingid, lipumastid, urnid ning rattahoidik. Sadamas on loodud tingimused joogiveega, elektrienergiaga ja kütusega varustamiseks, võetakse vastu sorteeritud olmeprügi, fekaalvett, pilsivett ja õlijäätmeid. Ettetellimisel saab korraldada väikelaevade tõstetöid ja osutada tehnilist abi.

Keskläänemere programm toetas vee-, elektri- ja reovee käitlemise süsteemide rajamist, linnakai rekonstrueerimist, sadamahoone ja tankla ehitust, ilmajaama paigaldamist, sadama kodulehe loomist. Sadamahoones on tööruumid, saun, dušš, tualett, laoruum. Külastajad saavad kasutada Wi-Fi teenust. Sadama seina peale on paigaldatud sadama ala kaart. Lisaks viidi projekti raames läbi loenguid ja tehti praktilisi harjutusi teemadel „Esmaabi andmine Narva-Jõesuu sadamas" ja „Veeohutus".

Fotogalerii sadama avamisest leiad Fasebookist, Narva-Jõesuu Linnavalitsuse lehelt.