« Tagasi

Sinimäe uus vaatetorn saab valmis tuleva aasta lõpuks

Narva-Jõesuu Linnavalitsus allkirjastas täna, 19. novembril töövõtulepingu riigihanke võitnud pakkujaga AS Vant Sinimäe vaatetorni ehituseks, mille maksumuseks koos käibemaksuga  on 238 014 eurot. Vaatetorn peab valmima järgmise aasta lõpuks.

„Vastavalt ehitusprojektile on uue vaatetorni kasutusiga 20 aastat," rääkis Narva-Jõesuu linnapea Maksim Iljin. „Rekonstrueeritav vaatetorn rajatakse varasemalt lammutatud vaatetorni asemele, Pargimäe künka tippu, kuid seda ei rajata täpselt samale kohale, vaid nihutatakse lagedamale alale, et tagada parem paiknemine ja ka puidust torni pikem iga," selgitas linnapea, kes andis tänasel kohtumisel ka isikliku garantii tööde tähtajaks valmimisele.

Vaatetorn on põhiplaanilt ruudukujuline, mõõtudega telgedes 5,8 x 5,8 m. Torni kõrgus maapinnast on 29,5 meetrit ja Pargimägi, mille tipus torn paiknema hakkab, ulatub üle merepinna 84,6 meetrit. Võrreldes eelmise torniga on uus torn laiem ja ca 5 m kõrgem ning ühe platvormi asemel on kolm vaateplatvormi erinevatel kõrgustel.

Ehitustöid rahastab 80% ulatuses SA Keskkonnainvesteeringute Keskus looduskaitseprogrammist ning ülejäänud osa kaetakse Narva-Jõesuu linna eelarvest.