« Tagasi

Hei, head suured ja väikesed suusasõbrad!

Meil on rõõm teatada, et Sinimäel on valmis saanud ligi 8 km kogupikkusega suusarada. Avatud kõigile harrastajatele nii vabas kui klassikalises tehnikas sõitmiseks.

        Suusarada algab Sinimäe kooli staadionilt. Staadioni ring on ligi 600m. Pikemat, aga ka vaheldusrikkamat rada soovijatele on rajad Grenaderimäel. Piirkonda vähem tundvatele külastajatele infoks, et rajad kulgevad Sinimäe aleviku nendel nõlvadel, mille läheduses asub II Maailmasõjas langenutele memoriaal. Oma sõiduvahendiga tulijale on mugav parkida Sinimäe kooli või Sinimäe muuseumi kõrval olevates parklates ning eelmainitud memoriaali lähedal asuvas parklas.

        Palume hoida rada puhtana ning jalgsi, kelkude, lumelaudadega jms suusarajale mitte minna. Rajahooldust tehakse vastavalt sellele, kuidas ilm lubab, võimaluse korral igapäevaselt.

        Narva-Jõesuus Metsa tänaval on  suusatamiseks loodusliku lumekattega ca 2 km terviserada. Seda on tänaseks rulliga tallatud ja rajal saab sõita vabatehnikas, klassikajälge ei ole. Lume lisandudes saavad klassikarajad tehtud ka Narva-Jõesuus.

Kuna tegemist on loodusliku lumega rajaga, kus suusalund ei ole liiga palju, võiksid valida sõitmiseks mitte kõige parema suusa. Rajad ei ole valgustatud.

Mõnusat suusahooaja algust ja mõnusat libisemist!

 

IMRE LIIV

Narva-Jõesuu linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik